Dekoratif Sıva ve Donatı Filesi Uygulaması

Teknopor veya Grafit Teknopor ısı yalıtım levhalarının döşenmesinden 24 saat sonra yüzey sıvası uygulanmasına geçilebilir.Son kat kaplamaların uygulama esnasında , hızlı kurumanın engellenmesi için hava koşullarına dikkat edilmelidir. Direkt güneş altında veya yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalı,aşırı sıcak yüzeyler ise uygulama öncesi Teknopor veya Grafit Teknopor ısı yalıtım levhalarının döşenmesinden 24 saat sonra yüzey sıvası uygulanmasına geçilebilir.Son kat kaplamaların uygulama esnasında , hızlı kurumanın engellenmesi için hava koşullarına dikkat edilmelidir. Direkt güneş altında veya yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalı,aşırı sıcak yüzeyler ise uygulama öncesinde nemlendirilmelidir.

Uygulama için 25 kg’lık bir torbaya ortalama 5,5-6,5 lt su eklenerek tercihen düşük devirli bir mikser veya mala yardımı ile Teknosistem dekoratif sıva karıştırılır. Dinlendirildikten sonra bir kez daha karıştılıp mala yardımı ile yüzeye uygulanır. 2 saat içerisinde uygulanması gerekmektedir.

Donatı filesi, yukarıdan aşağıya doğru, bastırılarak ve iyice gerilerek yerleştirilmelidir. Köşe uygulamalarına file en az 20-25 cm döndürülmelidir. Kapı ve pencere köşelerinde ikinci bir kat donatı filesi ayrıca çapraz olarak yerleştirilir.Geniş cephelerde birleşim yerlerinde ara kalmaması için yeterli malzeme bulundurarak uygulama yapılması gerekmektedir. İkinci kat uygulamasına 20°C ortam sıcaklığında ve minimum 2 saat sonra geçilmelidir.